• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

Bartimaeova trilogie - Jonathan Stroud

31. května 2011 v 19:09 | Caroline |  různé
Bartimaeova trilogie, jež obsahuje knihy Amulet Samarkandu, Golemovo oko a Ptolemaiova brána, je poutavý příběh plný magie, humoru, tajemství a nebezpečných spiknutí. Všem, kdo nepohrdnou dobře podaným fantasy příběhem, ze srdce doporučuji.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na začátku se ocitáme v Londýně, kde vládnou sobečtí mágové, kující pykle pro svůj vlastní prospěch. Zdrojem jejich síly jsou magické bytosti(máridi, ifríti, džinové, folioti a šotci), nucené plnit všechny jejich příkazy.
Bartimaeus je 5 tisíc let starý, vtipný a vynalézavý džin, který nejvíc nesnáší, když ho někdo podceňuje. Jako magická bytost, tj. démon, musí poslechnout povolávání mágů a plnit jejich rozmary, dokud ho nepropustí, což ho otravuje na nejvyšší míru. Dříve byl služebníkem egyptských faraonů a jiných významných osobností. Jaké je jeho překvapení, když ho tentokrát povolá sotva dvanáctiletý ctižádostivý kluk jménem Nathaniel a žádá od něj téměř nesplnitelný úkol, jen aby se pomstil vysoce postavenému mágovi. Bartimaeus má ukradnout amulet Samarkandu, velmi hodnotný a mocný artefakt, bohužel však dobře střežený. Díky osobní pomstě rozehrává Nathaniel i jeho džin nebezpečnou hru, plnou spiknutí, intrik a vražd.

Ukázka
Bartimaeus k Nathanielovi: ,,Dávej pozor, kde necháváš válet svoje oběti. Ukopnul jsem si o to palec."
zdroje obrázků: tady, támhle a zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 10. června 2011 v 17:50 | Reagovat

Četla jsem, jenom jsem si dlouho nemohla vzpomenout na jméno :). Potěšila mě tam zmínka o Česku, Golem je od nás holt hodně rozlezlej. Knížky se mi líbily, jen co je pravda :)

2 elcasa elcasa | 11. června 2011 v 11:55 | Reagovat

[1]: Jo, fakt super knížky, ten humor mě vždycky dostane. A k tomu Česku - taky jsem byla překvapená, ikdyž mám pocit, že Praha je tam spíš zesměšněná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat