• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

Květen 2011

Bartimaeova trilogie - Jonathan Stroud

31. května 2011 v 19:09 | Caroline |  různé
Bartimaeova trilogie, jež obsahuje knihy Amulet Samarkandu, Golemovo oko a Ptolemaiova brána, je poutavý příběh plný magie, humoru, tajemství a nebezpečných spiknutí. Všem, kdo nepohrdnou dobře podaným fantasy příběhem, ze srdce doporučuji.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na začátku se ocitáme v Londýně, kde vládnou sobečtí mágové, kující pykle pro svůj vlastní prospěch. Zdrojem jejich síly jsou magické bytosti(máridi, ifríti, džinové, folioti a šotci), nucené plnit všechny jejich příkazy.
Bartimaeus je 5 tisíc let starý, vtipný a vynalézavý džin, který nejvíc nesnáší, když ho někdo podceňuje. Jako magická bytost, tj. démon, musí poslechnout povolávání mágů a plnit jejich rozmary, dokud ho nepropustí, což ho otravuje na nejvyšší míru. Dříve byl služebníkem egyptských faraonů a jiných významných osobností. Jaké je jeho překvapení, když ho tentokrát povolá sotva dvanáctiletý ctižádostivý kluk jménem Nathaniel a žádá od něj téměř nesplnitelný úkol, jen aby se pomstil vysoce postavenému mágovi. Bartimaeus má ukradnout amulet Samarkandu, velmi hodnotný a mocný artefakt, bohužel však dobře střežený. Díky osobní pomstě rozehrává Nathaniel i jeho džin nebezpečnou hru, plnou spiknutí, intrik a vražd.

Ukázka
Bartimaeus k Nathanielovi: ,,Dávej pozor, kde necháváš válet svoje oběti. Ukopnul jsem si o to palec."
zdroje obrázků: tady, támhle a zde

hvězdy3

26. května 2011 v 18:07 | Elizabeth aletwi
,,Tady budeš bydlet Anastasio" řekl vousaty muž v obleku. Okamžitě na to odešel.
Any se trochu rozpačitě usmívalal.
,,Ahoj, já jsem Mark, tohle je Dana, toto Martin a Robert" V rychlosti mark v rychlosti představil sebe a své spolubydlící. Any přelítla očima neobyčejně zvláštní, nesourodou partičku. Tvořil jí jeden asiat, jedna holka s orandžovími vlasy a další dva kluci jeden ostříhaný na ježka a druhý na máničku.
,,Jo a za čtvrt hodiny začíná vyučování" řekla Dana
,,Hmmm" Any vyvaleně kouká na ostatní

* * *

Společně doběhnou do třídy. Jak později Any pochopila, šlo v jen o to, aby nebyli celí den na pokojích. Učebna byla taková velká herna se vším možným i nemožným. Jediné omezení byl zákaz jakéhokoli hluku.
Any si sedla na koberec, stejně jak seděli všichni ostatní v místnosti. Podala si knížku z regálu a četla.

pokus...

25. května 2011 v 20:17 | Elizabeth Aletwi
Pan prezident Pýcha panoval. Protože panoval prováděl pokusy. Přemýšlel. Pokleknul, poskokočil popošel. Pakliže postaví palác, pozbyde peněz. Pakliže postaví pekárnu příjme příjem, protože panuje. Poskočil: ,,Profesor Pokemon!"
Poslal posla pro profesora Pokémona. Posel přijel poněkud pookřálí, protože Pokémon pořád pokecával:,,Pekárna, preclíky, piškoty, pusinky, pro Pikačua"
Pýcha podal Pokémonovi pohoštění: pangásijus podávaný po Paříšsku. Pokémon polykal pečeni.
Po postavení pekárny přišel prosincoví pondělek.
,,Pomóc, Podaní protestují, proti pohromám, pane" pokřikoval překrásný pomocník pekaře
Protestující protestant pyšný Puclík pracující policejně, pohodil pankáčem, počeš popošel po pěšince.
,,Pýcha pryč, Pýcha pryč" promluvili protestující. Palcáty poletovali po poli. Proklatě příšerné počasí působilo ponuře. Protestující popoběhli pobodat prezidenta. Plesk, plesk, pleskali políčky pro prezidenta. Polámaný prezident protest přežil, protože přišli polednice. Polednice pocítili pach: ,,Počůraný prezident" pohlédly po Pýchovi.
,,Paparatzzi poběžte" provolávali polednice. Paparatzzi pošli při posledním protestu. Polednice projistotu pomlčeli.
,,Parchanti! Pochcípali!" poznamenali pak potichu polednice, pak přísně pohlédly po prezidentovy, proletěli pokojem pryč.

kniha: Zlodějka - Sarah Waters

19. května 2011 v 21:04 | elizabeth aletwi
Zlodějka je skvělá knížka. Náhodou jsem na ní narazila v knihovně. Tady je její popis:

Autorka Sarah Waters tento příběh zasadila do Anglie 19.století. Na začátku s ocitáme se v Londýně, společně s hlavní hrdinkou Sue Trinderovou, jejíž matka byla pověšena za vraždu na šibenici, kdyžbyla její dcera ještě malá. Sue však nikdy nebyla úplný sirotek. Starala se o ní paní Suckbyová, překupnice kradených věcí.
V jejím domě se hrdinka často setkávala s různými zlodějíčky. Jedním se zlodějů se kterými se setkala byl "Šlectic". Ten podváděl mladé majetné ženy a připravolal je o peníze tím, že si je vzal, a pak se jich zbavil. A právě tento muž přišel do domu, kde bydlela Sue, s plánem jak podvézt Maud Lillyovou žíjící společně se svím strýce na panství Briar. Vše jde jako po drátkách až do chvíle kdy (nebudu prozrazovat).

Když jsem četla první část knihy byla jsem nadšená, v druhé části první trochu zmatená, pak překvapená a
v poslední třetí části jsem už jen koukala. Velké plus pro mě byly překvapivé zvraty, stejně jako nepředvídatelnost děje.

nekopírovat