• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

déšť 5

17. dubna 2011 v 14:12 | Elizabeth aletwi
Chtěla bych upozornit, že v průběhu příštího týdne moh do tohoto článku přidat další část (do nadpisu napíšu:
déšť 5 - 1. i 2. část)

Ingrid už před hodinou dorazila do školy, když Amy s Richem začaly snídat. Míchaná vajíčka.
,,Co chceš dneska dělat?"
,,Nadtím sem nepřemýšlela" promluvila poněkud smutně ,,Asi hledat na internetu"
Richard mlčel. To co se mu stalo včera mu přišlo jako sen. Pohlédl na Amalii - sklopenýma očima soustředěně pozorovala talíř. Kruhy pod němi prozrazovaly nedostatek spánku. S mastnými vlasy vypadala hodně špatně. Rich chvíli uvažoval, zda ji má odvézt do nemocnice. Rychle tu myšlenku zahnal, věděl že je jen smutná a nepotřeboval žádnou histerickou scénu.
Amy vstala od stolu. Kabelku si hodila na rameno, šla do kavárny. Vyšla z hotelu, přešla ulici a vztoupila do restaurace. Zapnula počítač. Vůbec netušila, co má hledat. Pomatovala si jen rozmazané obrázky. Bylo tam hodně stromů - asi v lese (Přišlo jí to jako v pohátce o červené karkulce. Žila byla jednou jedna holčička...). Pomatovala si, že často jezdily do nějaké Německé vesnič.
Hlasitá melodie. Amalie uslyšela hlasitou melodii. Mobil! Zmáčkla tlačítko a dala si telefon k uchu.
,, Amy, Hned jak zavěsim vyndej z mobilu baterku sejdeme se na náměstí." Hovor evidentně skončil. Amy nechápala, přesto vyndala baterii z mobilu a rozběhla se k náměstí. První uličkou, pak druhou, zahla doprava. Dostavila se tam. Rich už tam stál. Amy si to zamířila přímo k němu.
,,Pojď támhle je auto" řekl jí
Jestli měla Amalie s těmi lidmy pravdu, pak měli problém. Chvilku potom co odešla z hotelu, totiž Richardovi zazvonil telefon. Byli to jeho kolegové a chtěli vědět kde je.
Do něčeho, mobily se přeci dají vystopovat, ne? - Došlo mu. Zavolal Amalii a odvezl auto za náměstí. Když tam teď takhle stál přišlo mu to celé padlé na hlavu. Věděl jaká šílenost je tomu věřit, zároveň věděl také jaká šílenost je tomu nevěřit.
---
,,Kam mám jet?" zeptal se Rich Amy, které právě došlo, co se asi stalo.
,,Přbližně?" chvíli přemýšlela ,,směr Plzeň, dál uvidíme" řekla.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kriza kriza | Web | 25. dubna 2011 v 21:20 | Reagovat

Ahoj, hlásíš se k nám do Autorské tlupy, literární kategorie už je ale plná, proto máš jedinečnou možnost vyzvat kohokoli z ní na souboj (to uděláš tak, že vychválíš svůj blog a pošleš na náš email, spolu se jménem vyzvaného soupeře) nebo pro sebe vymysli zcela novou kategorii ...

2 Dubious cat Dubious cat | Web | 28. dubna 2011 v 17:30 | Reagovat

Ahoj, omluvám se za pozdní odpověď,nějak mi blbne blog:( Streptokočky jsou stále naživu, stačí si vybrat!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat