• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

III. NEČEKANÉ SETKÁNÍ - 2

2. března 2011 v 21:27 | Sára |  sáry příběh
Když se Elgen ráno probudil, pořád bylo všude ticho. Ani ptáček nepípnul.
Šel si do komory pro nějaké zásoby, které si tam nastřádali původní obyvatelé. Tentokrát si uvařil vajíčko natvrdo, a k tomu přikusoval čerstvý, tmavý chléb. Jak je to možné, že jsem se sem dostal?? Uvažoval nahlas.
Po snídani vyšel před domek, a nesouc přes rameno raneček se zásobami jídla a pití, se ubíral cestou do centra města. Ke svému úžasu spatřil v dálce muže, který měl podivnou červenou kuklu přes obličej, a černý hábit, který splýval až po kotníky. V ruce nesl nějaký předmět. Byl však daleko, a tak Elgen nerozeznal, jaký. To je zvláštní. Jediný člověk. No, vlastně ještě ten v tom autě. To nebyl člověk. Blesklo mu hlavou.
Na další přemýšlení neměl čas. Muž s kuklou se rychle blížil... Elgen se zájmem vzhlédl... a skácel se pod silnou ránou do spánku.

Když se probudil, ležel svázaný v nějakém sklepení. S hrůzou si uvědomil, co se mu vlastně stalo. Ten muž nebyl nikdo jiný než.. KAT.. a v ruce nesl.. SEKERU!!!.
Ale co po mně chcou. Vždyť jsem jim nic neudělal.
Medailon! Napadlo ho. Koukl se na prsa, kam si ho před cestou pověsil. Medailon tam však byl... No to mě tref šlak.. Zalamentoval. Jakmile to dořekl vešel do místnosti statný muž s vyholeným týlem a vysokým čelem. Měl ostré rysy a nepříjemné oči, které probodávaly Elgena pěkných pár minut. Po chvíli přistoupil muž blíže a křikl . ,,Se pokloň ne?. To nevíš kdo před tebou stojí? '' A surově do Elgena kopl. Elgen nečekal a prudce vyrazil proti muži. Ten však s mrštností lasice uhnul a chytl Elgena za krkem. Ten se prudkou bolestí svíjel, ale nebylo mu to nic platné. Muž držel pevně.
,,Stráže! Tadytoho drzouna střežte jako oko v hlavě. Přikovejte ho na skálu, a omezte jídlo." Přikázal muž. A s úšklebkem dodal: ,,Zítra ho odvezeme do Stallestenu. Uvidíme, jak bude výbojný tam."
Elgen byl se silami v koncích, a tak se už ani nebránil. Musel vydržet. Čekala ho nejspíš velmi daleká cesta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat