• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

II.DIVNÁ VĚC - 2

27. února 2011 v 20:24 | Sára |  sáry příběh
Když se ráno probudil, pomyslel si To byl asi sen. Přece jsem nemohl vidět anděla... Podíval se na noční stolek a tam ležel medailonek. Tak to nebyl sen...
Vyběhl rychle před dům, ale stopy tam už nebyly. Zavál je čerstvý sníh, který napadl v noci.
Dnes nepůjdu do práce. Musím tomu přijít na kloub. Přece to takhle nenechám. Co když ten anděl ten medailonek nutně potřebuje a já jsem mu ho vlastně vzal. On už ho nenajde.... Z myšlenek ho vytrhlo auto, které přejelo těsně vedle něj, s hlasitým houkáním. Uvědomil si že stojí uprostřed ulice. Ale nebyl na ulici u svého domu, kde předtím stál... Udiveně se rozhlédl kolem sebe.. Žádný sníh. Podle počasí mohl být tak červenec. Slunce hrozně pálilo a tak se rozhodl, že se půjde někam ochladit, a že si v klidu popřemýšlí o tom, co se mu teď vlastně stalo.
Silnice na které se objevil vedla rovnou k moři, kde se sbíhala s dalšími silničkami a vytvářela tak spletitou síť, ve které byly roztroušeny pěkné, z pálených cihel vystavěné domky. Nebyly moc velké, ale ani moc malé. Ale všechny byly navlas stejné. Každý měl čtyři okna. Jedno na sever, druhé na jih, další na východ a to poslední bylo vždy na západ. Vlevo od každého domku byla dřevěná vrata. U žádného domku tomu nebylo jinak.
Jak podivuhodné.. Pomyslel si. Ještě nikdy takové mestečko neviděl. Ale proč se tu objevil ? To byla další nevysvětlitelná otázka.
Nejpodivnější však bylo, že kolem sebe neviděl žádné lidi. Všude pusto a prázdno. Jen to projíždějící auto... Zarazil se. Uvědomil si, že s tím autem nebylo něco v pořádku. Věděl, že mělo naspěc. Ale proč? Samé proč. Nic nechápal.
Najednou pocítil hlad. Vrátil se zpět do reality. Musí najít něco k snědku, a musí se někde ubytovat. Zašel do jednoho domku, když na jeho klepání nikdo neotevřel. Byla v něm malá světnička. Ale nikde nikdo.
Prozkoumal celý domek. V komoře našel různé salámy, sušené ryby, slaniny a další uzené věci. Popadl jednu tresku a pustil se do ní. Pod utěrkou našel v míse celý pecen chleba. Vzal si ho a přikusoval ho k sušené tresce.
Po vydatné večeři si šel lehnout. Zítra chtěl prozkoumat městečko a poznat nějaké jeho obyvatele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie-chan Annie-chan | Web | 2. března 2011 v 19:22 | Reagovat

Zní to zajímavě... sice jsou tam nějaké gramatické chybky, ale rozhodně to vypadá slibně. Piš dál :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat