• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

mrak 2

3. ledna 2011 v 16:04 | Elizabeth |  elizabetin příběh
 Trefila se. Určitě. Ten člověk však běžel dál jako by se nic nestalo.Vystřelila znovu, opět vystřelila, vyplýtvala celý zásobník. Nic. Ingrid to zmátlo. Rozhlídla se. Nikde nikdo.Nesměla opouštět pozice.
  První zkusila vysílačku. Nikdo se neohlásil. Pak se rozhodla. Slezla po požárním žebříku dolů. Zrovna zmizel za zatáčkou. Rozběhla se za ním. Tvrdé dopady na dlažební kostky ji čím dál tím více zpomalovaly. Míjela panelákové domy různých barev, různých typů zastřešení i s různou výškou. Přišlo jí to tu nějak zvláštní, pusté a prázné.
 Vyndala s kapsy nový zásobník a vyměnila ho za ten starý, vystřílený. Zkontrolovala si zda má nůž. Podívala se před sebe, byla už téměř v zatáčce. Otočila se k přední zdi zády aby se v připadě přestřelky měla za co ukrýt. Opatrně se podívala za roh. Nebyl tam. Vyšla ven.
 Byl se uprostřed ulici.
  To není možné, dyť tam nebyl. A ani nekrvácí. Ne. Ne,ne,ne,ne.
 Zaběhla za vchod do restaurace, před sebou, kde stála malá kamená zídka. Překvapilo ji že se ten člověk ani nehl. Několikrát za sebou zamířila a vystřelila. Už nemíříla na tělo, domyslela si že má neprůstřelnou vestu. Zápasila se zpětným rázem, přesto však vícekrát trefila. On byl ale pořád živí!
 A,sakra!!!!!!!!!
 Ten muž se ani nepohnul přesto však ucítila jak ji něco zvedá a hází na zem. Pokusila se vztát.
 Auuu! ucítila pár silných ran.
 ,,Tady je!" zaznělo odněkud z dálky
 ,,Je ti něco?"ozve se jiný hlas
  Ingrid pomalu otevírá oči. Nechce se jí vztávat, je celá pomlácená.
 ,,To bude potřebovat zašít."
 Co????? To se jako baví o mě?
Byla sice pomlácená to jo, ale nechápala jak to.
 Dyť byl ode mě tak daleko. Divila se.
  Ještě ten večer jela domů. V autě bylo zvláštní nepřirozené ticho. Ingrid už měla sešité rány a ve svích myšlenkách si procházela tento den. Vždy však skončila u té samé věci.
 Jak to dokázal?
 Když byli u domu zazvonili. Otevřel jim překvapený tatínek Ingrid.
 ,,Neměli ste se vrátit až zítra?" zeptal se
 ,,Ingrid spadla ze schodů, museli sme do nemocnice, ale je to jen pár stehů" 

Ten den Ingrid dala záležet aby rychle zapadla do postele a nemusela odpovídat na spoustu zbytečných otázek. Neměla však v úmyslu spát.
Jak se do této situace vůbec dostala? Vzpomněla si na ten letní tábor který ji dostal do této situace. Bylo to před rokem a půl. Kluci si zní tropili srandu, že je strašpytel. Dost jí to vadilo. A tak se poměrně snadno nechala vyhecovat.
Ten tábor byl sice v lese, ale nejbližší stavení bylo jen 500m daleko.A tak uzavřela sázku: jestli se tam v noci dostane a přinese o tom důkaz, přestanou jí říkat strašpytel a dostane stovku navch. Pokud však neuspěje, bude pro ně strašpytel do konce života.
Naneštěstí v tam byla malá skupinka lidí které vyrušila při nějakém rozhovoru:
,,Jejich moc a už to jednou udělali. Sice by mohli někoho zabít, ale když zasáhneme včas - pořát ještě máme přesilu."
,,Takže navrhujete preventivní útok?"
Něco vtom smyslu tam zaslechla. V té době ještě nevěděla co jsou ti lidé zač.
Od té chvíle se začala chovat jinak. Většinou jen prostě hrála svou roli, musela přestat projevovat svůj charakter. Naučili ji jak hrát různé pocity. Nikdy ani tak nešlo o herecké nadání, spíš ste potřebovali vědět co po svém "ksichtu" chcete a vědět v jakých situacích to použít.
Tak ráda by o všem někomu pověděla.To však nemohla - rovnalo by se to sebevraždě. Nebrečela, nesmála se, nenaštvávala se. Nikdy si říkala jak tohle může vůbec přežít? Ale neměla na výběr.
 Matně si vzpomínala jak ji sestra brečela na rameně. Ještě hodně dlouho potom měla takoví zvláštní klaustrofobický pocit.
 Jediným vysvobozením byly tréninky. Paradoxně vysvobození přicházelo od těch samých …
Chtěla se konečně probudit s té strašné noční můry.
Tiše křičela : pomóc, pomozte mi prosím. Nikdo ji však neslyšel.
 Pomalu, ale jistě usínala aby se zítra mohla probudit do dalšího příšerného dne, přinášejícího naději. Snad kvůli ní ještě chtěla žít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat