• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

hvězdy 1

11. ledna 2011 v 12:54 |  elizabetin příběh
 Hoch stojící na nejvyšší věži v okolí k sobě tiskne svou oblíbenou hračku. Poslední rok přežil snad jen díky ní. Díval se dolů. Bál se. Co když začnou vyslýchat jeho kamarády?
 Ne, nezačnou. Tady sou sebevraždy v pořádku. Utěšoval se. Zažil už dost sebevražd:15, 16. Část z nich byli jeho kamárádi a kamarádky.
 Sem ho dostali rodiče. Říkali že to tady bude super, že tu budou děti jako je on. Lhali mu.
Bylo to tu strašný. Ale nejvímu vadilo že tady nešlo mít snad žádné tajemství. Byl tady něco jako nepřetržitý dozor - vězení.
 Přesto však tento jedno tajemství měl. Tajemství které chtěl někomu říct aniž by si to s ním spojili. To však nešlo. Nakonec dospěl k závěru že bude nejlepší když se do toho nikdo další nezamotá. 

 Podíval se na hvězdné nebe nad sebou, skolouzl pohledem k zamčeným dveří a rozhodl se. Pomalu se přestával mít strach. Nohy mu pomalu začali sjíždět dolů. 10 pater podním byl tvrdý chodník. Pravděpodobnost že zento skok přežije byla velmi, velmi, velmi malá. Stratil rovnováhu a padal.
 Chladný vzduch ho příjemě ovíval. Hračka v jeho ruce jakoby se podívně usmívala.
 Tohle je nejkrásnější zážitek mého života. Říkal si.
Ucítil náraz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fiba Fiba | E-mail | 23. března 2012 v 14:43 | Reagovat

Ahoj, zdravím, těší mě. Půjdu postupně.
Hoch stojící na nejvyšší věži v okolí k sobě tiskne svou oblíbenou hračku. x Díval se dolů. Bál se. - přítomný čas, minulý čas. Pravda - vždyť je to to samé a v krátkém textu se to přeci ztratí. No a když ne? No ... tak pak máte, milí čtenáři, asi smůlu.
Zažil už dost sebevražd:15, 16. x Zažil už mnoho sebevražd, snad patnáct nebo šestnáct. (napsala bych to osobně úplně jinak, ale ani takhle to není špatně).
Sem ho dostali rodiče. x To rodiče ho sem dostali.
Nohy jsou sice mužský rod, ale neživotný, tudíž "začaly", prosím.
Pravděpodobnost že zento skok přežije byla velmi, velmi, velmi malá. x Pravděpodobnost, že tento skok přežije, byla vskutku mizivá. (Co ty na to? ;))
Rovnováha se Ztrácí ... :)
Ucítil náraz. - a pak si zahopskal, zatančil a zazpíval baladu, což? (možná bych tam dala pouze něco jako Jeho mysl navždy ovládla tma, nebo jinou srdceryvnou blbost ;)).
Omlouvám se, že ti tu nepíšu, jak máš hezunký blogísek a podobně, ale jsem názoru, že ti tohle pomůže víc. :) Jestli si to nepřeješ nebo mi chceš něco vyvrátit, napiš na email, který jsem zde vyplnila, budu čekat ;).
Ve výsledku povídka není nejhorší, ačkoli by se rozhodně dala dotáhnout. Proč tam stál? Co se stalo? Jaké tajemství? CO??? Proč skáče, když má přátele? Kde je? Co dělá? Co si od toho slibuje? Konec? A nezapochyboval? Není mu život cenný? Jakto? Co je na něm špatného?
Na konci jsem se spíš ptala, než abych pochopila. Ale jak myslíš, určitě to bylo napsáno z nějakého důvodu a já ti do toho nechci remcat a hrát si na zlou ježibabu. Tak se měj krásně, hodně štěstí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat