• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

Mrak 1

2. listopadu 2010 v 15:46 | Elizabeth |  elizabetin příběh
 Tak ráda by dál spala,ale musela vstávat. Další "turnaj v šachách" který dnes chce odehrát byl na druhém konci republiky a ona tam musela dojet včas. Pomalu vstala.
 Její unavený výraz se okamžitě rozzářil novým světlem když si uvědomila jak velká akce to je. Bude hrát s dospělýma lidma. I když to nebylo poprvé vždy ji stoupl adrenalin. Přesně kvůli tomu zanedbává školu i kámoše.
 Kvůly radosti ze hry, kvůli vzrušení, odpoutání se od běžného života co jí to přináší a v neposlední řadě pocit někam patřit, být součástí týmu.
 Stoupla si před skříň, kde dlouho váhala co si na sebe vzít. Nakonec se rozhodla pro nenápadné oblečení tipu: džíny, tričko s nápisem i pár starších ponožek. A co, diť nemá cenu tam jít jako do divadla a později se trápit aby se něco náhodou nezničilo.
Přešla do kuchyně, chleba hodila do tašky, kde taky potkala mamku.
 ,,Další turnaj, nechceš si dát na chvíli pokoj?" 
 ,,Ne mami mě to baví" Tak to končila většina už tradičních rozprav před turnaji. 
 ,,Tak já už běžim, uvidíme se zítra. Čau."
 ,,Ahoj, Ingrit"

,,Co ti to tak dlouho trvalo?" zeptal se sebevědomě hnědovlasý kluk snědší pleti
 ,,Do toho ti nic není Bene a přišla jsem včas. Víš jak je těžký vstát ráno s postele? "
 ,,Jo, ale já narozdíl od tebe vstával už ve 4 ráno"
 ,,Za jak dlouho tam budem?" zeptala se. Už si zvykla že na otázky o přesném místě nedostane nikdy odpověď. Ani se nesnažila dívat se s okýnka. Stejně jeli oklikama a Ben by ji napomenul jestliže by si všimnul že se snažím uhodnout místo setkání.
,,Budem tam asi tak za 3 hodiny, plán proberem na místě"
,,Dobře" odpověděla Ingrit

Nějakou dobu to sice trvalo, ale nakonec auto s Ingrit a Benem přeci jen zastaví u jednoho z domu v panelákové čtvrti neznámého města. Výhodou takovích to míst byla určitá anonimita. I přes to však z auta vystoupila bloďatá holka místo černovlasé. Plán měly probírat dole v bytě.
 Za pár minut už seděli na pohovkách, kde  měli dostat instrukce.
,,Takže" začal velitel celé akce ,,tentokrát jsem se rozhodl že s námi půjde Střelec" otočil se na Ingrid když vyslovil její přezdívku ,,očekávám od něho plné nasazení"
 Na chvíli se odmlčel ,,Plán je následující" Notnou chvíli mluvil a pak dal na 3 hodiny rozchod.

 ,,Je to nedomyšlený" řekla Ingrid Benovi když si sedli na lavičku. Toto město bylo nejspíš nějakou známou turistickou atrakcí, jinak nebylo možné vysvětlit příval turistů díky niž nebyli nijak nápadní.
 ,,Je, ale s tím nic neuděláš" odpověděl ztroze Ben. A když uviděl Ingritin víraz dodal:,,tak je to vždycky a taky to občas to nevíjde."
 ,,Mrtví?" ,,Jo,minule do jednoho. Našli jsme je naskládaný v bytě." Ingrit to ani v nejmenším nepřekvapilo znala všechna rizika. Ledabyle se ohlédla za sebe. Vzpoměla si že když přicházela uviděla na té straně věžní hodiny. Měla dost času. Přes to se však rozhodla odejít.
 ,,Já už pujdu"řekla 

Trvalo jí jen pár minut než se dostala zpátky k paneláku a další chvilku než se dostala do bytu.
,,Potřebuji s vámi mluvit" vyhrkla když málem srazila velitele.
,,Dobře Střelče, o čem?"
 ,,Ten plán je nedomyšlený zbytečně nás ohrozí"
 V důsledku facky která k ní přilétla málem zpadla na zem. Mlčela. Věděla že se drží: kdyby byla starší dostala by rovnou přes držku. Když přišla do tohoto útvaru vzal si ji trenér stranou a řekl 3 pravidla kterých by se měla držet:poslouchat,dívat se a mlčet. To ještě nevěděla jak vážně se tady tyto pravidla berou. Přesto na nedomyšlnost upozornila. Ani nevěděla proč.
 ,,Ty do toho nemáš co kecat. Než jsi sem přišla měla si na výběr, tak si dej pozor abych to tvé rozhodnutí nezměnil."


 O něco později pod rouškou tmy se celá operační jednotka začala přesouvat na svá stanoviště. ,,Dáma na místě" ohlásila Ingrid do vysílačky a začla si sronávat zbraň. (nemohla vždy využívat přezdívku Střelec, ale většinou se hlásila jako figurka z šachovnice:dneska padla volba na dámu).
  Asi polovina lidí šla do domu kde bydleli Zyani a druhá část hlídala venku. Ingrit měla strategickou pozici na střeše naprati domu.
 ,,můžem"ozvalo se z vysílačky což byl sygnál pro spuštění celé akce
 Teď vtrhli do bytu. Soustředila se.
 Náhle Ingrit zaznamenala pohyb okna. Okamžitě tam namířila zbraní. Nějaký člověk vylez a chystal se skočit. Už neskočí, řekla si a zmáčkla spoušť.
  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat