• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

II. PŘÍJEZD DOMŮ

26. listopadu 2010 v 16:18 | Sára |  sáry příběh
  Když autobus zastavil u zastávky, vzdálené od domu Emmetových asi jen čtyřista metrů, Gábina se už nemohla dočkat, a tak přímo vyletěla ze dveří autobusu. co nejrychleji pelášila domů. Doma na ni čekal táta. Na dovolenou nejel, protože byl nemocný, ale po tu dobu co byla Gabriella s mámou pryč, se uzdravil. Objal Gábinu a radostně se na ni usmíval.
  ,,Kdes nechala mámu?" Zeptal se nečekaně. ,,Ta příde za chvíli. Musela nést spousty zavazadel, a atk se trochu zdrží." Odpověděla Gábina. A hned se zase zeptala:,,Kde je Tom?" ,,Tom šel hrát s kamarády fotbal, ale měl by se brzy vrátit." ,,Dík, tak to já tady na něj počkám. ,,Žádné čekání" Obořil se na Gabriellu tatínek.,,Utíkej pomoct mamce s těma báglama." ,,No jo." Řekla Gabča.
   Když se znnovu obula a vyšla ze dveří, uviděla někoho, kdo nesl jejich zavazadla. Konečně máma, řekla si a rozběhla se jí naproti. Ale chyba lávky. Byl to Tom, její bratr. ,,Co je s mámou?" Zeptala se. ,,To ještě nejde?" Tomovi ztuhl úsměv na rtech. ,,Gabčo, maminku...." Otálel s odpovědí. ,,No co je s ní?" ,,Maminku srazilo auto. Už je tam záchranka. Bude to vpořádku." ,,Ach ne... To snad ne...",,Negoj Gábi, skoro nic se jí nestalo. Má zlomenou nohu a otřes mozku." Plačící Gábina se přitiskla k Tomovi. ,,Neboj," uklidňuje ji bratr.
   Jdou pomalu domů. ,,Co řeknem tátovi?" Zeptá se náhle Gábina. ,,Řekneme mu pravdu. To bude nejlepší." Odpoví jednoduše Tom.,,Dobře," souhlasí Gábina.
  Vešli. ,,Ahoj tati." Pokřikuje už ze dveří Tom. ,,Ahoj, to vám to tedy trvalo. A kde jste nechali maminku?" Tom odpověděl po pravdě. ,,Maminku srazilo auto. Je to v pořádku. Nic vážného se jí nestalo." ,,Dobře. Zítra jí půjdeme navštívit." Řekl táta. Snažil se o klidný hlas, ale přece jen bylo vidět, jak je nervózní. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat