• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

déšť 1

4. října 2010 v 18:53 | elizabeth |  elizabetin příběh
o deset let později - současnost

Ještě ani neodbila pátá hodina ranní, když se v malém panelákovém bytě rozsvítila světla a Amalie Černá si začal dělat snídani. Udělala si kafe. Za chvíli už opečená topinka s hlasitým bum dopadala na tak již dosti zašpiněnou linku. Amy si ji vzala a šla se dívat na talkshow nahratou včerejšího večera.
I přes svůj nízký věk dvaceti čtyř let měla šestiletou dceru. Jmenovala se Anastasia. Byla úžasně chytrá a skvěle řešila hlavolamy. Měla velice zvláštní povahu. Všechno si dělala podle sebe. Nikdy se nikoho nežádala o povolení. Ikdyž tahle vlastnost byla častokrát spíše na škodu. Před nějakou dobou ji Amy našla, jak si zkouší různé její šaty a hraje si na princeznu.
Amy bylo velice často líto že si na své dětství nepomatovala. Vše do jejích patnáctých narozenin bylo všechno jakoby rozmazané.
Talkshow skončila a ona zaslechla kroky. Asi Any, řekla si když se začala převlíkat. Bylo už šest hodin - stále tma, když Amalie brala svou kočku na pravidelnou ranní procházku. Obvykle chodily za město, lesem a zpátky. Tentokrát však Amalie změnila trasu a místo aby šly z města, vydaly se do města k parku.
Dokud měly pod nohama chodník byla Micka na vodítku. Ale když nehrozilo přejetí autem, Amy pustila kočku navolno. Míca vždy někam odběhla a za chvíli se zase vracela zpátky.
,,Sem zvířata nesmí" Ozve se hluboký, drsný hlas jehož původcem byl zdřejmě postarší pán který se asi nevyspal zrovna do růžova. Na sobě měl větrovku džíny a byl tak červený až si Amy myslela, že brzo dostane infarkt.
,,Zbalte si kočku a jděte."řekl než Amalie stačila jakkoli zareagovat. Nebyla však tip člověka co si dá vše líbit
,,Děkuji vám milý pane že jste mě upozornil, ale tady je zákaz psů a ne koček." řekla přičemž se pokusila o klidný hlas což pána ještě více rozzuřilo (začal na ni něco řvát,což mělo za následek sbíhání lidí z okruhu snad několika kilometrů.)
Korunu této povedené situaci nasadila malý klouček asi ve věku Stázky co se na ně od začátku díval:,,Ten pán má ale pravdu."A jako vysvětlení dodal:,,My jsme se to učili ve škole"
To ti tak uvěřim! -chtěla Amy zařvat na toho malého spratka, ale neuddělala to.
Po tomhle nezbylo Ami nic jiného než kapitulovat.
Pomalým a skleslým krokem se vracela domů. Debil,idiot..... opakovala si v hlavě při vzpomínce na tu trapnou scénu. Nakonec došla k závěru že zkazit si ním den by byla blbost.

Stála před vchodovými dveřmi a vytahovala klíče, které ji už dlouhou dobu tlačily v kapse. Otevřela dveře a vyběhla do 6. patra. Opět odemkla. Vstoupila.
Bordel jak obvykle. ,,Any" zavolala. Nikdo se neozýval. Asi ji neslyšela.
,,Anastásio" Ani pípnutí.
Běžela se podívat do jejího pokojíčku. Nic. Koupelna - nic. Obývák - nic. Ložnice - nic. Nikde nebyla.
Ne, Ne! Kde je ? Co když ji někdo unes! Ne , to by byly dveře otevřené. A co když utekla? Ne!
Myšlenky Ami výřili bezcílně hlavou a pomalu se ji zmocňovala panyka. Co má dělat?
Ticho! ,rozkázala si. Opět si začala vše přehrávat v hlavě:Vypadalo to jako by odešla sama. Co když měla být dřív ve škole a zapomla mi to říct!?
S tímto nápadem v hlavě se vydala k autu. Už bylo světlo a všichni někam pospíchali. Jeden do práce, druhý do školy,třetí zase někam jinam. Vždy byla ráda že tento ranní stres nemusela zažívat. tím že vztávala brzy si to ušetřila.
Rychle nastoupila do auta.
Cesta ubíhala rychle a co nevidět se Amálie ocitla před hlavními dveřmi školy. Trochu nesvá se odhodlala vejít dovnitř.
To si dělaj srandu, že tu nejsou směrovky. Říkala si v duch Ami když se pokoušela zorientovat. nikdy před tím tu nebyla. s třídních schůzek se vždy nějak vymluvila. Teď jí to přišlo trochu líto.
I přesto za pár minut našla třídu 1.B. Celá udýchaná spěšně vešla do třídy. ,,Není tady Anastasie ?"zpěšně se zeptala. ,,Ona není nemocná?"podivila se učitelka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarah bridgestone, elizabeth aletwi, caroline trown sarah bridgestone, elizabeth aletwi, caroline trown | 8. října 2010 v 17:06 | Reagovat

<span onmouseover="_tipon(this)" onmouseout="_tipoff()"><span class="google-src-text" style="direction: ltr; text-align: left">Sem napište komentář</span> Skriv en kommentar här</span>  zkoužka funkčnosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat