• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

Naděje umírá poslední

15. září 2010 v 17:39 | Caroline :-) |  carolin příběh
 Dívka přimhouří oči aby lépe odolávaly slunečnímu svitu. Dnes to vypadá na krásný den - jen ne pro ni, bohužel. Stojí na malé vyvýšenině a pozoruje dění pod sebou. Je to poprava jejího bratra. Má být exemplárně potrestán - to ale dívka nehodlá připustit. Je rozhodnuta zachránit ho.
 Snaží se co nejlépe zhodnotit situaci. Vidí dav lidí tlačící se před jakýmsi stupínkem, na němž klečí její bratr s hlavou pokorně skloněnou. Nad ním stojí vysoký mohutný muž, s mečem po ruce a nejspíš právě pronáší rozsudek.
 Dívka si hořce povzdechne. Kéž by to tak nikdy nedopadlo. Kéž by teď společně byly někde pryč, hlavně co nejdál od tohoto prokletého místa. Ale to už se nedá změnit. Život bratra závisí jen a jen na ní.
 Pevně semkne rty a zatne pěsti, čímž způsobí že se jí na rukou vzdouvají žíly. Nastal čas. Rychle ze svého ramene sejme luk a z toulce vytáhne šíp. Snaží se uklidnit své třesoucí se ruce. Když mine je všechno ztraceno.
 Napne tětivu a přitom cítí jak se jí roztřásla kolena. Ruce se jí potí a vlasy lepí na zátylek. Nasucho polkne a zamíří na muže pozvedajícího meč - přímo jemu mezi oči.
 Za normálních okolností by se i z takové vzdálenosti trefila přesně. Dívka však ví, že teď je vše jinak. Strach z neůspěchu jí pomalu ochabuje smysly. muž na stupínku se právě chystá ke smrtícímu úderu. Teď nebo nikdy. Dívčiny rozstřesené prsty neochotně pustí tětivu.
   Připadá jí že šíp letí celé dlouhé hodiny. Pomalu, pomalinku se přibližuje ke svému cíli. Dívka se ani neodvažuje dýchat. A jako ve snu vídí, jak šíp prolétl těsně vedle mužova pravého ucha.
 Minula. Minula! MINULA!!! Moc dobře ví, co se stane teď. Ví, co způsobila. Ale nevzdává se. Dokud bratr žije ještě je naděje. Znovu sáhne pro šíp. I přesto že ví že už je pozdě.
 Když muž postřehl zasvištění u svého ucha, překvapeně se rozhlédl. A neváhal už ani chviličku.
 Zatmělo se. Slunce zastínily černé bouřkové mraky, zvěstující naplnění těch nejhorších obav. Stejně tak se zatmělo i dívce před očima, když spatřila. jak její bratr padá tváří k zemi. Ze zad mu čněl meč.
 Zklamala. Nezvládla to. Je po všem. Už ani nevnímala jak jí z ruky vypadl luk, jak se se jí podlomila kolena a padá k zemi. Už necítila jak tvrdě narazila hlavou do země. Utápěla se jen ve své bolesti a žalu. Temnota ji pomalu pohltila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat