• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

prolog-bouřka

11. září 2010 v 21:32 | elizabeth |  elizabetin příběh
Dívka běží a jako šílená se prodírá hustým porostem lesa. Neubrání se dalšímu pohledu za sebe. Už ji brzy dostihne řekne si když ve spěchu odstrčí další větev. Zahřmí. S leknutím pokračuje dál - o to rychleji.
Vběhne do močálu vody a bláta které ji beznadějně stéká do tak už hodně promočených bot. Při každém kroku je teď slyšet ještě o něco více hlasitější čvachtání než před tím. Zbývá ji ještě velká část cesty. Nezdává se. Běží dál.
Nevnímá okolí, jejím jediným cílem je dostat se domů. Do bezpečí. Ještě kousek a bude na konci močálu. Pět metrů, čtyři metry, tři metry, dva metry, jeden metr, už jí zbývalo jen přeběhnout louku. Ještě kousek -říká si.
Zvolna na ni začali dopadat kapky deště. Ještě chvíli, prosila. Teď ne, dyť jsem už tak blízko. Zpomalí. Vzdává to. Bouřka ji dostihla. Ví co dělat. Lehne si na zem do té příšerně mokré trávy a pozoruje jak kapky dopadají na louku i ji samotnou. Roztřese se. Vlasy dívce spadnou na obličej, ona však nemá sebemenší chuť ani sílu je zvednout. Nezvládla to.
Celá zmáčená na zemi ležící dívka pomalu vztává. Všechno jí to vyčerpalo. I bez podívání ví, že lahvička na jejím náhrdelníku změnila barvu - opět. To není dobré znamení.
Cítí, že se něco stalo. Něco čemu mohla zabránit. Už nemůže jít domů. Má zakázáno udělat cokoli dokut se nespojí s rodiči nebo popřípadě jinými lidmi od jejich skupiny. Musí jít někam, kde nebude tolik vidět. Třeba zpátky do toho příšerného lesa. Nesnášela ho.
Neměla ráda nic, co bylo jen trochu souviselo s tím, co umí. Neměla však na výběr a tak se pomalím krokem vydala zpátky. Když došla na okraj lesa, rozhlédla se. Nikdo v okolí nebyl. Sedla si na zem do tureckého sedu a soustředila se na svůj náhrdelník. Moc dobře věděla, co ta podlouhlá lahvička z části obalená zvláštním kovem dokáže, akorát moc dobře nevěděla jak na to. První co udělala bylo že si představila svou mamku - její obrázek se rozplynul. Ne, ne to ne ! Věděla co to znamená. Rychle to zkusila i u dalších. U všech se stejným výsledkem. Rozbrečela se. Za to okamžitě.
Jenomže kam to netušila. I přes hlasité vzlyky bylo slyšet zpěv ptáků. Už dříve ji napadlo že to zkusí, ale nikdy před tím jí to rodiče nedovolili - mohla by spadnout. Avšak teď si moc vybírat nemohla. Zkusí to. První co ji napadlo bylo že se rozběhne a skočí. Představovala si jak poletí. Boužel neletěla spadla rovnou dolů na kokos. Ze zoufalství vylezla na strom a vyskočila co nejvýš. Nespadla naopak stoupala což překvapilo i ji samotnou. Podívala se dolů na malé lidičky pod sebou a nachvíli se ji zatočila hlava. Ale i přes všechen strach z pádu lítání stálo za to. Za chvíli se ocitla v mracích kde si lehla na nejbližší bílí polštářek a odpočívala.
Nikdy se nedozvěděla jak tam ležela dlouho. Určitě však věděla jen to že ji probudil zvuk hromu. Téměř okamžitě vyskočila a dala se opět na útěk. Věděla že tentokrát neuteče. Po třech krocích ji uhodil ze zadu blesk. Na pár vteřin zůstala, ochromená silným úderem elektrického produ, ležet.
Potom už jen viděla jak ji táhnou někam pryč.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 14. září 2010 v 21:47 | Reagovat

Moc hezky napsané :)

Jsem velmi ráda za pochvalu, moc to pro mě znamená. :-))

2 elizabeth aletwi elizabeth aletwi | Web | 15. září 2010 v 9:17 | Reagovat

díky :-)

3 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 20. května 2011 v 13:29 | Reagovat

Pozor na chyby, hlavně v čárkách a překlepy. Je jich tu skutečně hodně. Jak  má potom člověk hodnotit sloh, když hrdinové v povídce "vydí".
Jinak je to poměrně akční a čte se to rychle. Pro pochopení pozadí bych si potřebovala ale přečíst delší kousek.

4 elizabeth aletwi elizabeth aletwi | Web | 21. května 2011 v 6:03 | Reagovat

[3]:dík
y\i to je u mě velký problém a tohle je ještě dobrý někdy jsem schopná napsat daleko horší věci než vydí
*rychle si to jde opravit* :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat