• můžete dávat témata na povídky i vy - TADY

2. kapitola Pozdě, ale přece

17. června 2010 v 20:33 | Caroline |  různé
   Lucas byl pohledný čtrnáctiletý kluk. Jeho sestra Annie byla o rok mladší, ale nedávala to na sobě nijak znát. S přehledem se vyrovnala Lucasovi ve všem, co vyžadovalo mozek a myšlení. Na ramena jí spadaly řídké blonďaté vlasy, zato Lucas měl hnědé střapaté, které se nedaly uklidnit žádným hřebenem. Společně s jejich matkou Juliou a otcem Frankem bydleli na statku asi 2 míle od vesnice. Vlastnili stádo krav, ovcí, koz a pár koní.
   Všichni se nacházeli v zemi Altarii. Nikdo se nikdy neopovážil uvažovat o tom, že by mohla existovat ještě jiná země. To ovšem Lucase překvapovalo. Rád snil o překrásných neznámých krajích tam za mořem, kde žijí záhadná, a přesto nebezpečná stvoření.
   Na severu Altarie se nacházely obrovské Kamenné hory. Jejich špičky sahaly až k mrakům a pramenily zde největší Altarijské řeky. Na východě a na západě, při pobřeží moře, se rozléhaly Listnaté lesy, domov rozmanitých druhů rostlinstva i zvířectva. Ve středu země se rozprostíraly Rozlehlé pláně- vyprahlé, suché a nehostinné oblasti. Zřídkakdy jste tu zastihli pobíhat nějaké zvíře, natož růst rostlinu. Celé Altarii dominovalo jezero Truedon. Bylo tak velké, že se po něm lodě plavily několik dní. Z této obrovské vodní masy čerpaly tisíce lidí.
   Altarijskému království vládla moudrá, ale stará královna Nathalie. Lidé jí měli velmi rádi, a přesto se musela potýkat s rebely, kteří ji chtěli svrhnout. Z počátku to byla jen malá skupina královniných odpůrců, pak se však tak rozšířila, že dokázala čelit i královskému vojsku. Nathalie z toho byla velmi nešťastná a zachmuřená, ale odmítala ustoupit z trůnu ve prospěch rebelů. Královna nejspíš tušila, že to pro ni špatně skončí. Byla velmi ostražitá, protože by rebelové mohli velmi snadno umístit ke královskému dvoru svého špeha. Bylo všeobecně známo, že se snaží ovrátit útok rebelů u hlavního města Gerdonu. Kompromis, výhružky, nic nepomáhalo. Byla to beznadějná situace.

   Boj skončil. Po zemi se povalovaly stovky zkrvavených a pokroucených těl. Dívka se odvážila vyjít z úkrytu a z té podívaní jí po tváři začaly stékat slzy. Přecházela bojiště a hledala ty, kteří přežili. Zastavila se u muže, který utrpěl bodnou ránu do břicha. Jako zázrakem ještě žil. Klesla na koleno, strhla muži helmu a odkryla jeho špičaté uši. ,,Nado? Slyšíš mě?" zavzlykala. ,,A... Adriano? Jsi to ty?" zalapal po dechu. ,,Ano." Dívka mu podepřela hlavu a upřela na něj své uslzené oči. ,,Adriano... Musím ti říct, že..." mužovi poklesla brada, naposledy vydechl a zavřel oči. Byl mrtev.
   Dívka ještě dlouho klečela u jeho těla a plakala. Zemřel jí v náručí. Jenom to ji dokázalo zlomit.

   Zatraceně! naštval se Lucas. Už zase! Vyhrabal se z postele a vrávoravě přešel ke kádi s vodou. Když uviděl svůj odraz, málem vyjekl. Pod očima měl obrovské kruhy, tvář pobledlou a vlasy mu trčely na všechny strany. Potlačil zívnutí. Copak jsem vůbec nespal??? Do hlavy se mu nahrnuly další otázky. Jak je možné, že se mi zdálo pokračování toho snu? Zamyslel se. Byl ten muž ve snu elf? A co ta dívka? Jmenuje se Adriana? Bude se mi ten sen zdát každou noc? Proč sem tak nevyspalý? Odpověď na tyto otázky neznal. Po dalším uvažování dostal hlad, a tak se vydal do jídelny.
   ,,stalo se ti něco?" vylekala se máma, která na něj spolu s Annie užasle zírala. ,,Ne... Jsem v pohodě." Zdálo se, že mu nevěřily.,,No, nejspíš by ses měl najíst." připomenula Lucasovi, který právě zíral na krajíc chleba před sebou. Annie se ozvala:,,Zase se ti zdál..." ,,Ne!" zarazil ji rázně Lucas. Vypochodoval ze světnice ven, zatímco ho Annie dobíhala.
   Chytla ho křečovitě za zápěstí, čímž Lucase zastavila. ,,Nejsem hloupá! Podívej se na sebe. Zdál se ti ten sen, viď? To samý, nebo..." ,,Pokračování." zavrčel. ,,Tohle už nemůžeme považovat za náhodu, protože to náhoda není." ,,Já vím" Annie uvolnila sevření. ,,Pokud to takhle pude dál, bude s tebe chodící mrtvola. A to není normální."
   Když odešla, Lucas si vztekle promnul zápěstí. Jako by to sám nevěděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

nekopírovat